Gündem

SineBU'da BU AY

Temmuzda SineBU’da Başka Sinema seçkisinden 12 film perdede olacak. Seçkideki 5 film ilk defa vizyon görecekken, Kieslowski’nin “Üç Renk; MAVİ, BEYAZ, KIRMIZI” üçlemesi ise büyük ekranda yeniden hayat bulacak. Tatilden dönenlere ise kaçırdıkları 4 filmi (KEDİ, HEARTHSTONE, KAYGI, AŞK VE SAVAŞ) telafi etme şansı veriyoruz. Kısaca filmlere bakalım.

SİNEBU’DA BU AY

SineBU 2. yaşına bastı! 2 yıldır her ay tükenmeyen bir motivasyonla çağdaşımız yönetmenlerin Türkiye ve dünya sinemasında öne çıkan filmlerini sizlerle buluşturuyoruz. Geride bıraktığımız sene içerisinde tam 77 filmi 28.000’den fazla sinemasever ile buluşturmanın gururu ve şaşkınlığı içerisindeyiz. Umuyoruz ki filmler de, sinemalar da nice seneler yaşamaya devam ederler.

Haziran ayında akademik tatil ile birlikte gösterimlerimize 2 hafta ara verdikten sonra, ayın kalan son 2 haftasına 5 film ile devam ediyoruz. Kısaca filmlere bakalım.

SineBU'da Mayıs

SİNEBU’DA BU AY
Mayıs ayında SineBU’da Karl Marx’tan, araştırmacı Kaptan Kusto’ya; Müzisyen Yavuz Çetin ve Kerim Çaplı’dan, şarkıcı Dalida’ya biyografik anlatılar hâkim. 8 filmin gösterimde olacağı seçkide Fransa, Almanya ve Türkiye’den yapımlar bulunuyor.

SineBU'da NİSAN

Nisan’da SineBU 2017 Berlin FF’nde altın ayı dâhil 4 ödül almış ON BODY AND SOUL, ayrıca Türkiye ve dünya sinemasından 4 yeni ve önemli filmi sizlerle buluşturuyor. Filmler Türkiye, Fransa, Macaristan ve Brezilya’dan. Ayrıca yoğun istek alan DAVID LYNCH: THE ART LIFE, THE RED TURTLE ve sesli betimleme seçeneği ile PATERSON kaçıranlar için SineBU’da oynamaya devam edecek.

SİNEBU’DA MART

SİNEBU’DA BU AY
Geçtiğimiz ay boş koltuk bulmakta zorlandığınız SineBU, mart ayında 9 yeni film ile sizleri yeniden seyir zevki yüksek filmlerle buluşturuyor.
MOONLIGHT ayın en çok beklenen filmi. Film sadece OSCAR 2017 en iyi film ödülü dahil 100’den falza ödül sahibi olması sebebiyle değil LGBTİ+ temsilinde adil, doğru ve kapsayıcı bir anlatı sahibi olmasıyla da izlenmeyi kesinlikle hakkediyor. Tüm bunların üstüne filmin, yönetmeni Barry Jenkins’in debut işi olması filme olan ilgiyi daha da arttırıyor.

SineBU'da ŞUBAT!

SineBU şubat ayında İstanbullu sinefillerin ait hissettikleri bir alan olmaya devam ediyor. Üstelik bu ay film eleştirmenlerinden ortaklaşmış övgüler almış; festivallere damga vurmuş, merakla beklediğiniz çok sayıda önemli filmi programımıza sığdırdık.

SineBU'da OCAK!

SineBU 2017’ye 14 ülkeden 15 film ile festival tadında bir program ile merhaba diyor. Beklediğiniz vizyon filmlerine ek olarak bu ay “Oscar’ın Yabancıları” programımız ile dünyadan öne çıkmış önemli filmleri tek bir salonda sizlerle buluşturuyoruz. Neler mi var programda?

Aralıkta SineBU’da kar kıyamet!

Aralıkta SineBU’da kar kıyamet!
Altın Koza ve Altın Portakalda ödülleri toplayan 5 filmin tamamı; merakla beklenen Kaptan Fantastik; ustalar François Ozon ve Dardanne Kardeşler’in yeni filmleri aralık ayında SineBU’da.

SineBU'da KASIM!

SineBU'da KASIM!
Kış aylarının etkisini hissettiğimiz bugünlerde SineBU kampüse gelmeniz için en güzel sebep. Kışa hazırlanan tüm canlılar gibi filmler de güzel bir tesadüfle yavaşlıyor, fazlalıklardan arınıyor; hayatı sürdürecek öze ulaşıyor. Bu ay SineBU perdesi Cannes’da ödül almış ve Oscar’a aday gösterilen filmlere yer açıyor; peki nedir bu filmler?

SineBU'da EKİM!

“Zira iyi de yoktur kötü de. Düşünce var eder ikisini de” Shakespeare
Aslı Özge’nin yukarıdaki alıntı ile başlattığı yeni filmi ekim ayında SineBU programındaki tüm filmlerin ortak derdi sayılabilir. Bu ay gösterimde olacak 6 filmin bir diğer ortak yönü de tüm filmlerin hamurunda coğrafyamızdan esintilerin mevcut olması. Peki nedir filmler?

Pages